FARMÁŘSKÁ KUŘATA

Stejně jako v případě krůt, tak i v případě našich kuřat se jedná o masný druh kuřete brojlerového typu. Naše kuřata odchováváme od jednodenních, formou podestýlkového chovu, a jejich výkrm trvá minimálně jednou tak déle, než je tomu u kuřat dostupných v běžné síti obchodních řetězců. Díky tomu je maso našich kuřat opět vyzrálejší a jeho chuť a vůně daleko lahodnější. Zakládáme si na tom, že veškerá naše drůbež je chována bez použití jakýchkoli chemických přípravků a pokud-li je to nutné, případné vitamíny či minerály jsou jim doplňovány vždy výhradně na přírodní bázi.

Jateční hmotnost našich kuřat je cca 4,5 - 5,5 kg, v kuchyňské úpravě je tedy průměrná hmotnost našich kuřat cca 3,5 - 4,5 kg, včetně drobů, a dle přání zákazníka dodáváme kuřata buď celá, půlená či porcovaná. Prodej našich farmářských kuřat probíhá ve čtyřech turnusech do roka, a to obvykle v lednu, před velikonocemi (březen nebo duben), v červnu a na podzim v září nebo v říjnu, popřípadě na přelomu září a října, podle termínu líhnutí.

Pro účely porážky jsme před dvěma lety zprovoznili zcela nová drůběží jatka disponující nejmodernější technologií a stálým dohledem veterinární správy. Veškeré maso, které opouští naši farmu, tedy splňuje i ta nejpříšnější veterinární a hygienická nařízení, jak během porážky tak v průběhu celého odchovu.

Veškeré námi nabízené farmářské produkty je možné po předchozí dohodě odebrat v našem farmářském 'obchůdku' přímo u nás na statku nebo můžete využít naši nabídku rozvozu vlastními chladícími vozy na některé z výdejních míst, popřípadě i přímo na adresu. 

V případě zájmu o bližší informace nás, prosíme, kontaktujte na e-mailové adrese info@cernikuvdvur.cz nebo vyplňte registrační formulář na našich webových stránkách.
 
Děkujeme.

 


Kontakt

rodinný statek Černíkův Dvůr Vidhostice

František Černík
Vidhostice č.p.30, Vroutek
441 01 Podbořany


Objednávky a logistika:
+ 420 776 884 114
Chov a distribuce:
+420 776 884 788

info@cernikuvdvur.cz

www.cernikuvdvur.cz