FARMÁŘSKÉ KRŮTY

Vlajkovou lodí naší rodinné farmy je chov tradičních krůt brojlerového typu. Konkrétně se jedná o plemeno kanadské krůty širokoprsé bílé, jenž je nejvýkonějším typem těžkých krůt a krocani mohou dorůstat až do hmotnosti 25 kg. Jeho chov je náročný a vyžaduje velmi specifické podmínky, které je zapotřebí dodržovat, ale odměnou je vysoce kvalitní, šťavnaté a chuťově nepřekonatelné maso, které je snadno stravitelné a dietní a právem tak patří mezi nejzdravější a čím dál tím více vyhledávané maso na našem trhu. 

Výkrm našich krůt trvá přibližně 4 měsíce, díky čemuž je maso dostatečně vyzrálé a chutné. Krůtičky dosahují hmotnosti (v kuchyňské úpravě) cca 11 - 14 kg, krocani pak cca 15 - 18 kg, najdou se ale i 20-ti kilové kusy. Prodej probíhá dvakrát ročně, vždy v květnu a v listopadua vždy je zapotřebí objednávka předem. 

Pro účely porážky jsme před dvěma lety zprovoznili zcela nová drůběží jatka disponující nejmodernější technologií a stálým dohledem veterinární správy. Veškeré maso, které opouští naši farmu, tedy splňuje i ta nejpříšnější veterinární a hygienická nařízení, jak během porážky tak v průběhu celého odchovu.

Veškeré námi nabízené farmářské produkty je možné po předchozí dohodě odebrat v našem farmářském 'obchůdku' přímo u nás na statku nebo můžete využít naši nabídku rozvozu vlastními chladícími vozy na některé z výdejních míst, popřípadě i přímo na adresu. 

 
V případě zájmu o bližší informace nás, prosíme, kontaktujte na e-mailové adrese info@cernikuvdvur.cz nebo vyplňte registrační formulář na našich webových stránkách.
 
Děkujeme.